Як вибрати парфуми?

«У будь-яку хвилину мого життя мене супроводжують парфуми. Я, швидше, забуду окуляри або ключ, ніж вийду з дому, не надушившись», – зізналася колись на сторінках Vogue прекрасна Катрін Деньов.

Улюбленим ароматом французької актриси є Chanel № 5. Створений в 1921 році, він як і раніше залишається найбажанішим подарунком для ніжного підлоги. Парфюмеру Ернесту Бо, який і втілив у реальність мрію про парфуми Шанель-парадокс, вона заплатила 40 000 фунтів стерлінгів, що сьогодні відповідає 1 000 000 доларів США. Chanel № 5 відкрили нову епоху в розвитку парфумерії, зробивши парфуми доступними для простих людей, а не тільки багатих, як це було раніше.

До початку XX століття для виробництва парфумів використовували лише натуральну сировину – витяжки з квітів, рослинні екстракти, ефірні олії, тому вони дорого коштували і були доступні лише обраним. Chanel № 5 стали першим «хімічним» запахом – до їх складу увійшли й синтетичні компоненти.

Поступово створення духів перетворився на серйозний бізнес. На зміну крихітним лабораторіям прийшли великі концерни. Остаточно парфумерна індустрія сформувалася до 70-м рокам минулого століття. З’явилася класифікація ароматів – квіткові, цитрусові, деревні, амброві, хоча зараз професіонали говорять про те, що це ділення втратило свою актуальність. З’являється все більше парфумів з квітково-деревними, фруктово-східними та іншими подібними заходами.

Найбільш затребувані компоненти у парфумерів – жасмин, троянда, сандал і мускус. Сьогодні також стали активно використовувати прянощі.

Аромати випускають багато знаменитостей.Дуже успішні продукти у Брітні Спірс, Дженніфер Лопес, Бейонсе. Російські селебрети поки відстають від західних колег. Парфуми під власним ім’ям є у Марії Шарапової, Крістіни Орбакайте, Валерія, Глюкози, Алли Пугачової.

Нові правила

Наш світ дуже стрімкий, і парфумерна індустрія не виняток. Те, що вважалося добрим смаком не одне десятиліття, сьогодні перетворилося в моветон, і навпаки. Головна тенденція останніх років – стирання кордонів між жіночими і чоловічими ароматами. На зміну їм прийшов стиль унісекс. Деякі компоненти, довгий час використовувалися виключно у виробництві парфумів для сильної статі, зараз стали невід’ємними нотами жіночої парфумерії (наприклад, уд), а чоловічі аромати стали квітковими. І, схоже, таке змішання подобається обом полам!

Втрачає актуальність і розподіл духів на денні та вечірні, літні і зимові. Головне – смак і особисті переваги. Зараз нікому і в голову не прийде засудити вас, якщо в холодну пору року ви будете носити цитрусовий аромат замість деревного, раніше вважався єдино придатним до цієї пори. Також доречно прийти на вечірку, благоухая фруктами замість «сходу». Загалом, геть умовності!

По науці

У всіх нас є улюблені, перевірені часом аромати. Але іноді хочеться і «похуліганити», спробувати щось нове. І тоді починається найцікавіше… Як вибрати парфуми?

— За новим парфумом вирушайте вранці. В ранні години нюхові рецептори працюють краще всього.

— Не визначилися, який аромат вам потрібен – східний, цитрусовий? Не біда! Головне — правильно знайомитися з духами в магазині. Починайте з легких, а потім переходите до більш складним. Не поспішайте. «Свій» аромат знайдеться не відразу. Якщо визначитися з першого разу не виходить, зробіть перерву і поверніться в магазин на наступний день.

— Спочатку «слухайте» парфуми у флаконі. Виберіть два найбільш вподобаних, нанесіть їх з тильної сторони руки і вирушайте по своїх справах. Потрібно час, щоб аромат розкрився на шкірі. Відомий парфумер Роже Давши якось сказав: «Вибір аромату схожий на вибір коханця. Ви повинні провести з ним ніч, щоб дізнатися, чи підходите ви один одному».

— Перше враження про парфум може виявитися оманливим. Наприклад, у мене не відразу склалися стосунки з Signature від Chloe. Коли я послухала аромат у флаконі, то сказала продавцю, що він мені не подобається і не підходить. Але дівчина запропонувала нанести кілька крапель на шкіру. Я пішла з магазину, а через деякий час з подивом виявила, що цей аромат чарівний і потрібен мені негайно. Так Chloe Signature стали моєю парфумерної любов’ю. Тому не поспішайте при виборі аромату. Нанесіть його на шкіру, погуляйте, дайте йому розповісти вам про себе!

Як наносити аромат?

Щоб за вами залишався чудовий шлейф, парфуми потрібно правильно наносити.

По-перше, нанести парфуми на тіло, а не одяг. Так ви не тільки захистите її від плям, які можуть з’явитися на тканини в результаті попадання на неї певних компонентів парфуму, але і надовго збережете аромат.

По-друге, наносіть парфуми на зап’ястя, ліктьові згини, потилиці, за вухами, під колінами.

В-третіх, щоб пахнути, створіть з улюбленого парфуму ароматне хмара і увійдіть до нього. Для цього досить розпорошити трохи духів перед собою. Подушите поділ спідниці або волосся (для них це абсолютно нешкідливо). Подібні маніпуляції теж забезпечать вам ароматний шлейф і компліменти, як ви чудово пахну.

По-четверте, парфумери рекомендують додавати аромат у воду при полосканні білизни (якщо ви перете вручну).

В-п’ятих незважаючи на свободу від умовностей, одне правило досі ніхто не відміняв. І звучить воно так: вдень досить пари крапель духів, а от увечері можна дозволити собі їх в два рази більше.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *