Ветивер. Частина 1: Півстолітній ювілей

Тонкий і благородний запах ветівера вже п’ятдесят років кружляє голови знавцям і любителям парфумерії. Він не старіє і не набридає, а тільки завойовує нові серця.

Класична нота ветівера знайшла своє місце в сучасній парфумерії, однак перш за все хотілося б згадати, що в цьому році найвідоміший ветиверовый аромат — Vetiver Guerlain — святкує своє 50-річчя. Це відмінний привід згадати цей благородний інгредієнт, який зачаровує своїм багатогранним — деревним, зеленим, смолистим, димним — ароматом.

Vetiver був першим ароматом, створеним Жан-Полем Герленом (Jean-Paul Guerlain). На хвилі успіху оригінального аромату, випущеного в 1959 році, марка представила пізніше більш насичену версію Vetiver Extreme і навіть жіночий варіант Vetiver pour Elle.

Тим не менш, жінки тривалий час були позбавлені можливості пахнути ветівером. Звичайно, зустрічалися відважні представниці прекрасної статі, які не вважали негожим користуватися чоловічий парфумерією. Vetiver входив в їх парфумерний гардероб поряд з Eau Sauvage і Fahrenheit від Dior. Але все ж ця ніша залишалася вільною.

З недавнього часу все змінилося — ветивер зайняв гідне місце і в жіночих ароматах. Тепер кожен може вибрати ветиверовый аромат на свій смак: шипрові Profumo від Acqua di Parma, чуттєвий орієнтальний Strip від Agent Provocateur, деревно-квітковий She Wood від канадського бренду Dsquared2 або пряний Magnifique від Lancome.

Це вже другий досвід Lancome c ветівером в жіночих ароматах: першим був знаменитий Hypnose, в якому ветивер поєднувався з ваніллю. Для жінок, що віддають перевагу більш насичені і амброві аромати, підійдуть Habanita від Molinard і Le Baiser du Dragon від Cartier.

На ветивер давно поклали око і нішеві бренди. Його універсальний, але стильний і цікавий аромат відмінно вписується в їх концепцію. Нішеві бренди зазвичай не поділяють парфумерію на чоловічу і жіночу, що дає їм можливість не слідувати усталеним гендерних переваг, а створювати унікальні композиції, які виділяються своєю гармонією і цікавими знахідками. Серед цих парфумів хочеться відзначити казково-ніжний Original Vetiver від Creed, трохи пудровий Vetyver Haiti від Comptoir Sud Pacifique, зелений деревний Le Vetiver від Lubin, солодкий і шипучий Vetiver Extraordinaire з колекції Editions de Parfums Frederic Malle і гармонійний Sycomore з серії Les Exclusifs de Chanel.
Продовження слідує…

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *