Правила зберігання парфумерії

Як відомо, духи, парфумерна і туалетна води мають термін придатності. Тим не менш, багато хто продовжує користуватися парфумерної продукцією і після закінчення цього строку. Чи Правильно це? Термін придатності парфумерії в закритому вигляді становить від 3 до 5 років, а відкритого флакончика до півтора років. Але в реальності все залежить від умов зберігання, при дотриманні яких можна збільшити термін придатності вашого улюбленого парфумів або туалетної води.Термін придатності виробники встановлюють для того, щоб обмежити себе від претензій покупців, які ігноруванням умов зберігання парфумерної продукції зіпсували її. Так які ж правила необхідно знати, щоб довше насолоджуватися улюбленим ароматом?

По-перше, обмежте доступ світла до флакону з парфумами або туалетною водою, чи то сонячні промені або електричний світло. Багато дівчат люблять зберігати парфуми на видному місці, звичайно на туалетному столику, особливо, якщо флакон парфуму дійсно вартий уваги, як, наприклад, розкішні твори від Ramon Molvizar з золотими пластівцями або млосні східні композиції від Shaik і Ajmal у вишуканому і багатому обрамленні.На жаль, пряме світло згубний для самого аромату, так як запускає хімічні реакції, які можуть змінити парфум до невпізнанності, перетворивши з пахучою композиції в огидне амбре.Якщо Ви все-таки вирішиликупити парфуми для того, щоб насолоджуватися ароматом, а не тільки зовнішнім виглядом, то подбайте про їх зберіганні в темному місці, наприклад в шафі. Не потрібно викидати коробочку від парфумів, вона також допоможе захистити аромат від світла. Варто відзначити, що якщо Ваші духи перебувають у темному флаконі, то вони будуть більш захищені.

Друге правило зберігання парфумерії – дотримання стабільної температури. Це дуже важливо, якщо Ви хочете, щоб Ваші духи прослужили довше. Аромат не любить різких перепадів температури, тому варто тримати флакончик в місці з постійною температурою в межах від 5 до 25 °С. При високій температурі ефірні масла можуть зникнути з парфумів, а флакон – деформуватися через розширення рідини. Багато хто помилково вважають, що духи потрібно зберігати в холодильнику. Так от, це може зовсім зіпсувати Ваш парфум раз і назавжди.Ванна кімната – теж не найкраще місце, так як тут висока вологість, не сприяє тривалому зберіганню аромату. Краще всього тримати флакончик з духами в спальні, але не висувний поличці. Парфумерія не любить зайвого занепокоєння – це третє правило зберігання. Обмежте парфуми від струсу. Якщо ж Ви хочете брати парфум в дорогу, то краще зупинитися на міні-версії, які чудово підійдуть для цих цілей, а ось аромати в габаритних флаконах не тільки займуть багато місця у Вашій сумці, але і можуть зіпсуватися за постійного збовтування.

Якщо Ви хочете придбати парфуми і зберегти їх надовго, то дотримуйтеся ще одного правила – намагайтеся не допускати контакту парфуму з повітрям, інакше він може окислитися. Слідкуйте за тим, щоб кришка флакона була завжди щільно закрита. Якщо виникла необхідність перелити ароматну рідину, то робіть це швидко, а ємність, куди Ви переливаете духи, повинна бути чистою, щоб не допустити потрапляння в парфум будь-яких сторонніх речовин. Особливо це актуально при використанні роликових духів. Важливо, щоб бруд або пил не потрапляла всередину, це може зіпсувати аромат. Флакони-спреї більш захищені від контакту з киснем, тому зберігають ароматну рідину довше.

Як визначити, що Ваші духи зіпсувалися?

Про це свідчать наступні ознаки: на дні флакона з’явився осад, рідина помутніла або змінила свій колір, запах аромату змінився (це може бути пов’язане з випаровуванням ефірних масел, часто цитрусових, які відповідають за верхні ноти), консистенція парфуму стала густішою. Прострочені духи можуть стати причиною алергії або подразнення на шкірі.Тому краще відмовитися від застосування такої парфумерної продукції. Що ж робити, якщо улюблений парфум зіпсувався, але при цьому не був використаний навіть наполовину?Можна змочити їм ватні тампони і покласти їх у шафі, тоді речі зберігають приємний запах Вашого парфуму.

Якщо ж дотримуватися всі правила зберігання, то Ваш аромат прослужить набагато довше, свідченням тому є вінтажна парфумерія, яка зберігається понад 10 років, стаючи ще більш цінною і потрібною. Можна зробити висновок, що термін придатності не є обмеженням до використання парфуму, важливо забезпечити правильне зберігання, а ще краще – користуватися їм частіше, тоді не доведеться турбуватися про псування улюблених парфумів)))

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *