Парфуми з сильним запахом: вічна мода на складні запахи

Сила і стійкість будь-якого аромату визначається лише двома основними чинниками. В першу чергу, це концентрація парфумерного продукту – оскільки саме запашні речовини в складі парфумів, туалетної води і так далі визначають сам аромат і його силу, чим більше запашних речовин у складі парфумерного продукту, тим сильніше буде його запах. По-друге, не в останню чергу парфуми з сильним запахом – це духи, до складу яких включені особливі інгредієнти спочатку з інтенсивним запахом.

Лише кілька різновидів парфюмерної сировини спочатку мають по-справжньому сильним запахом. До них відносяться, наприклад, жасмин, мускус, ваніль. Таким чином, парфуми з сильним запахом – це духи з найбільшою концентрацією запашних речовин і, найчастіше, парфуми, відносяться до так званої «орієнтальної» парфумерної групи, у складі яких дуже багато ароматичних речовин спочатку з сильним запахом.

Сила аромату і концентрація

У парфумерної індустрії використовується дуже багато класифікацій, і одна з найбільш популярних – це розподіл всіх парфумерних продуктів з точки зору їх концентрації. Саме від концентрації парфумерного продукту, тобто від кількості запашних речовин у її складі, які забезпечують стійкий, характерний аромат, і залежить, в кінцевому рахунку, наскільки стійкими і сильними виявляться духи. «Найважча» концентрація – це, зрозуміло, духи, або eau de parfum.У складі таких парфумерних продуктів обсяг запашних речовин досягає двадцяти-сорока відсотків, тому вони володіють найбільш сильним і стійким запахом, який зберігається на шкірі протягом дуже великого періоду часу, не «в’яне» всього лише через кілька годин. Тому для тих, кому потрібні справжні парфуми з сильним запахом, єдиним варіантом залишається саме eau de parfum – а не, наприклад, eau de toilette, туалетна вода, вміст запашних речовин, у складі яких не перевищує всього лише семи-десяти відсотків.

«Концентрований» аромат

Ще один важливий фактор, що має першорядне значення при виборі парфумів з по-справжньому сильним запахом – це їх склад, тобто ті запашні речовини, які визначають характер духів, їх аромат. Різні види парфюмерної сировини володіють абсолютно різними з точки зору сили і стійкості запахами. Так, наприклад, найменш сильними і стійкими вважаються цитрусові ноти – ефірні олії лимона, апельсина, бергамота. Саме з цієї причини часто цитрусові ноти залишаються лише верхніми нотами аромату, тобто тими нотами, які людина сприймає в першу чергу.З-за того, що цитрусові масла володіють великою летючістю, у таких запахів дуже мало сили, вони швидко вивітрюються. Тому ценительницам парфумів з сильним запахом навряд чи підійдуть парфуми з таких парфумерних категорій, як цитрусові аромати – а також свіжі, зелені або акватические, «морські» аромати. Головне їх достоїнство – це свіжість і легкість, запах дуже тонкий, природний і слабо помітний, а от силою і стійкістю такі аромати не відрізняються.

Ідеальний зразок парфумів з сильним запахом – це парфумерна категорія орієнтальних, або «східних ароматів, у складі яких традиційно зустрічаються запашні речовини з самими сильними, інтенсивними і стійкими запахами. Ваніль, сандал, іланг-іланг, мускус, пачулі – всі ці ноти гарантовано роблять аромат дуже сильним. Один із найвідоміших представників цієї категорії – легендарний аромат Dior Poison, випущений ще кілька десятиліть тому.Спокусливі і чуттєві, ці духи відрізнялися настільки сильним запахом, що використання їх було заборонено в громадських місцях – незважаючи на всю популярність Poison.

Ще одні парфуми з сильним запахом, знамениті, в першу чергу, саме інтенсивним ароматом – це Giorgio Beverly Hills від італійського будинку Giorgio Armani. Оригінальний аромат, створений в 1981 році парфумером Бобом Аліано, був побудований на нотах бергамота, іланг-ілангу, туберози, гарденії, жасмину, троянди, орхідеї, сандалу, пачулі, амбри і мускусу. Духи відрізнялися настільки сильним запахом, що у вісімдесятих їх використання було заборонено в деяких ресторанах, власники яких дбали про комфорт оточуючих.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *