Парфуми: історія і секрети

Парфумерія відома з незапам’ятних часів. Правда, в давнину використовувалися ще не духи, а ароматичні масла. Вони неодноразово згадуються в Біблії, згадаймо: «вмощуються себе маслами і пахощами…»

На думку вчених-дослідників, мистецтво створення запахів бере свій початок у Давньому Єгипті, Древньому Римі, Месопотамії, Персії, Індії. В ті часи більшість ароматів були засновані на ладані. Це згадується в текстах, датованих VII століттям до нашої ери.

Першою изготовительницей духів була Таппути. Її ім’я висічене на клинописной табличці, знайденої в Месопотамії. Вона працювала з маслами, квітами, займалася перегонкою і дистиляцією.

При археологічних розкопках, нещодавно проведених на Кіпрі, були знайдені найдавніші духи. Їх вік більше 4 тисяч років (!). Їх виявили у величезній парфумерної майстерні того часу. Там була різна посуд для змішування, а також перегінні куби, трубочки, пляшки, флакони. Загалом, весь арсенал парфумера-хіміка.

В ті часи для створення ароматів використовувалися квіти і трави. Але не тільки вони. У хід також йшли спеції: мигдаль, коріандр, бергамот, смола хвойних рослин та ін.

Експерименти з ефірними маслами проводив відомий лікар старовини Авіценна. Найбільше він любив троянди, вони давали набагато більш тонкий запах, ніж інгредієнти, використовувані раніше. Після дослідів Авіценни рожеві витяжки стали набирати велику популярність.

Середні століття

В Європу знання про ароматах прийшли близько XIV століття. В епоху Відродження, коли творили Леонардо да Вінчі і Мікеланджело, в Італії успішно розроблялися різні аромати.

Потім вони потрапили у Францію, туди їх привіз особистий парфумер Катерини Медичі. При цьому секретність формул суворо охоронялася.

Франція швидко перетворилася в головний центр парфумерії та косметики. Спочатку аромати використовувалися, щоб приховати неприємні запахи тіла (у ту епоху люди дуже рідко милися, воду берегли, як зіницю ока).
Франція захопила в Європі пальму першості по цій частині і досі залишається лідером у всьому, що стосується виготовлення парфумів і ароматів.

З яких речовин роблять парфуми

Насамперед, це запашні компоненти. Їх добувають з пелюсток, листя, плодів і коріння різних рослин. Потім з них виділяють ефірні масла, які стають основою ароматів парфумерних композицій.

Далі, для виготовлення парфумів необхідні тварини субстанції: амбра, мускус, кастореум, цибетин. Їх роль — фіксація аромату. Ці речовини застосовують у вигляді настоїв. Вони дуже дороги, набагато дорожче, ніж компоненти, видобуті з рослин. Але саме від них залежить стійкість і якість духів, їх рівень.

Є й третя група: синтетичні речовини. Вони дозволяють отримувати оригінальні запахи, не існуючі в природі.

Структура запаху

Першою проявляється «початкова нота» запаху. Вона відчувається відразу ж після нанесення духів і зберігається близько 10 хвилин.

Через півгодини проявляється другий запах: «нота серця». Він відчувається в протягом декількох годин. Це і є головний характерний запах цього парфумерного продукту.

І нарешті, через 12 годин починає проявлятися «кінцева нота» (іноді її називають «шлейфом запаху»). Вона залишається незмінною до тих пір, поки аромат не зникне остаточно.

Якщо парфуми потрапляють на вовняні вироби вони зберігають свій запах кілька місяців. А є особливо стійкі духи, чий аромат тримається декілька років.

Як треба зберігати парфуми

Якщо парфуми зберігати неправильно, їх запах може змінитися. Їх слід тримати в темряві, в прохолодному місці, куди не потрапляють яскраве світло і сонячне проміння. Кришка флакона повинна бути щільно закрита.

Треба сказати, що час і умови зберігання для різних компонентів різні. Це призводить до того, що запах з часом може змінитися, навіть якщо ви зберігали їх за всіма правилами. Ознаками псування є що з’явився осад або зміна кольору.

Зазвичай термін зберігання духів становить 2 роки. Але, як вже було сказано вище, є особливо стійкі парфуми, запах яких зберігається набагато довше.

Категорії парфумерної продукції

Духи (Parfum) містять до 30% ароматичних масел і є самим стійким і концентрованим парфумерним продуктом. Вони випускаються в маленьких ємностях і коштують дорожче всіх інших виробів.

Далі йде парфумована вода (Eau de Parfum). Вона містить до 20% запашних масел.

Потім — туалетна вода (Eau de Toilette), яка включає в себе до 10% масел.

Одеколон (Eau de Cologne) являє собою туалетну воду (в ньому теж до 10% масел), але зате він містить більш низький відсоток композиції запаху.

Парфумований дезодорант (Deo parfum) включає до 5% масел.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *