Одеколон — Подорож через століття. Частина 3. З чого все почалося

У двох попередніх частинах ми знайомилися з історією походження одеколону і його сучасними варіантами. Тепер хотілося б розповісти докладніше про оригінальному Eau de Cologne і його творців. Отже, з чого все почалося…

Самий перший одеколон (Eau de Cologne) з’явився в 1709 році. Його творцем був Йоганн Марія Фаріна, італієць, який жив у той час в німецькому місті Кельні (Cologne). Саме в честь цього міста він і назвав свій парфум. Треба відзначити, що на різних мовах бідного Фарину називають по-різному: італійці стверджують, що його звали Джованні, французи — Жан, а англійці — Джон.

У 1709 році Фарина заснував парфумерну компанію, яка стала дуже популярною і успішною. Вона була называна Johann Maria Farina gegenüber dem Jülichs-Platz. Її емблемою став червоний тюльпан. Ця компанія існує до цих пір і знаходиться у володінні восьмого покоління нащадків Йоганна Марії Фаріни.

Незважаючи на те, що жив Фарина в Німеччині, натхнення він черпав у рідній Італії, сонячних цитрусових фруктах і ароматах Середземномор’я. За контрастом з насиченими і строгими парфумами, які тоді були поширені в Європі і будувалися на основі нот кориці, мускусу й сандалу, творіння Фаріни представляли собою зовсім інший підхід — його комплексна композиція була справжньою інновацією в той час. Формула складалася з кількох різних есенцій, які з’єднувалися в чистому спирті.

У листі своєму братові в 1708 році Йоганн Марія Фарина писав:«Я придумав парфум, що нагадує весняний італійський ранок з його ніжною свіжістю, в якій запахи диких нарцисів поєднуються з солодкими квітами апельсина. Освіжаючий аромат пробуджує мої почуття і уяву».

Eau de Cologne Original складається з суміші цитрусових олій (лимона, апельсина, мандарина, бергамота, лимона і грейпфрута). Квіткові ноти розкриваються неролі, лавандою і жасмином в поєднанні з ароматним акордом розмарину і кмину. Петігрен надає композиції свіжих зелених відтінків.

При виробництві аромату парфумер повинен змішувати різні зразки — нові і старі — одній і тій же есенції, щоб досягти певного запаху. Кожна рослина чуйно реагує на різницю в кліматі і зміни погоди, що позначається і на його ароматі. Деякі зразки, які використовував Фарина, досі зберігаються в його музеї в Кельні.

Спочатку Eau de Cologne продавався тільки в Кельні і Франкфурті. У 1716 році Фарина отримав перше велике замовлення на 12 флаконів від Мадам Біллі з Ахена. Поступово бізнес зростав: наприклад, в 1730 році компанія поставляла вже близько 3700 флаконів 39 адресатам. Eau de Cologne здобув величезну популярність у аристократії. У листі від 1747 року Фарина писав, що Eau de Cologne, зрештою, знайшов своїх прихильників і регулярних покупців по всій Європі.

Ємності, у яких спочатку продавався Eau de Cologne, були дуже незвичайними. Вони представляли собою довгі і тонкі циліндри, в які входило 8 унцій (близько 230 мл). На кожному флаконі був наклеєний ярлик, де було написано ім’я сім’ї Фарина і намальований логотип компанії. У доповненні до флакону кожен покупець отримував паперовий сертифікат з інструкціями по використанню. Крім іншого, в ньому було написано, що Eau de Cologne можна використовувати не тільки в якості парфумів, але і як засіб від запаху з рота, для зубної гігієни і як антиинфекционное засіб.

Пізніше дизайн флакона був змінений на звичний нам вид.

Eau de Cologne Original — перший аромат, що породив безліч подібних творінь. Його оригінальність будується на поєднанні простоти і елегантності, свіжості та вишуканості.

Після смерті Йоганна Марії Фарина сімейний бізнес перейшов до його спадкоємців.

У 1806 році правнук Йоганна, Жан Марі Джозеф Фарина, відкрив у Парижі свій власний парфумерний бізнес, який пізніше був проданий престижній компанії Roger & Gallet. У результаті цієї угоди власники Roger & Gallet отримали право проводити одеколон Eau de Cologne Extra Vielle. Таку назву відрізняло його від оригінального Eau de Cologne Original.

Roger & Gallet Cologne Extra Vieille з’явився у 1806 році. Ця композиція зі свіжістю Середземноморського узбережжя і блискучими італійськими цитрусовими була створена як релаксант і мала ароматерапевтическими властивостями. Ароматне цитрусове «початок» пропонувало хвилюючий і іскристий акорд з бергамота, лимона, мандарина і апельсина. «Серце» переносило аромати неролі, мирта, петігрю, гвоздики, троянди, розмарину, а «база» складалася з характерного пряно-гвоздикового акорду.

Флакон Roger & Gallet Cologne Extra Vieille змінювався з плином часу. Сьогодні аромат представлений у простій та елегантній пляшечці, як і всі аромати Roger & Gallet. Крім того, марка доповнила лінію Cologne Extra Vieille засобами на основі оригінальної композиції: лосьйоном для тіла, засобом для ванни, милом, ароматичними свічками, рідким милом, кремом для тіла, дезодорантом. У 1991 році сам аромат був оновлений, щоб відповідати сучасним стандартам.

Музей творця одеколону — Йоганна Марії Фаріни — розташований в Кельні. Він відкритий для відвідувачів і є однією з головних визначних пам’яток міста. Сьогодні він є найдавнішою (з 1709 року) парфумерною фабрикою, що збереглася до наших днів. Кілька поверхів музею пропонують детальну історичну експозицію робіт Фаріни. Тут можна побачити репліку оригінального приладу для дистиляції, який використовувався в часи Фаріни, експозицію про різних стадіях виробництва парфумів, великий архів, зразки інгредієнтів, документи і фотографії легендарного Eau de Cologne.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *