Одеколон — Подорож через століття. Частина 1. Початок історії одеколону

На початку XVIII століття парфумер Йоганн Марія Фарина (Johann Maria Farina), італієць за походженням, створив новий аромат, названий ним на честь німецького міста Кельна (Cologne), де він тоді жив, — Eau de Cologne («Кельнська вода»). Одеколон став грандіозною подією в світі парфумерії, і його популярність не вщухає досі.

У 1792 році картезіанський монах Вільгельм Мюльхен (Wilhelm Muelhens) підніс незвичайний весільний подарунок — секретну формулу «чудесної води» для внутрішнього і зовнішнього застосування. Цієї «чудової водою» був саме одеколон. Переконаний в успіху свого продукту, він відкрив маленьку майстерню на Глоккенгассе у Кельні і почав робити свою версію аромату, випускаючи її під тією ж назвою, що і Фарина.

У 1810 році Наполеон видав указ, що всі секретні формули для внутрішнього вживання повинні бути опубліковані. Тоді Мюльхен, щоб зберегти формулу у секреті, перевипустив свій одеколон тільки для зовнішнього застосування. В 1820 році було створено більш функціональний флакон, який можна було легко наповнювати і зручно зберігати, до того ж, на ньому з’явилася етикетка з назвою аромату і бренду.

Багато років потому, в 1875 році, онук Вільгельма Мюльхена Фердинанд за рішенням суду був змушений поміняти назву одеколону — і «чудова вода» стала називатися 4711 Original Eau de Cologne. 4711 — це номер будинку за Глоккенгассе, який був закріплений за Вільгельмом Мюльхеном під час французької окупації. У тому ж році з’явився на світ і бренд 4711. Після кількох поколінь парфумерів, зберігали марку, в 1994 році бренд був проданий Wella Inc. Сьогодні він належить Maurer & Wirtz.

Оригінальне творіння Фаріни — Eau de Cologne — ось уже протягом восьми поколінь залишається у власності сім’ї Фарина і до цих пір випускається.

У Кельні є Музей парфумів в будинку Фаріна (Duftmuseum im Farina-Haus), який був заснований ще в 1709 році. На кількох поверхах музею розташована детальна експозиція, обстановка «внутрішньої кухні» парфумера, є навіть стародавня машина для дистиляції. У той час було дуже складно утримати своє місце на ринку, адже не існувало авторського права і успіх одеколону породив безліч підробок, які теж виставлені в музеї.

У Кельні також знаходиться і музей в Будинку Мюльхенса на Глоккенгассе, куди приїжджає безліч туристів, щоб дізнатися побільше про відомого 4711 Original Eau de Cologne. Крім того, в цьому будинку іноді проводяться лекції та семінари по парфумерії.

Продовження слідує…

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *