Містика і аромати. Частина 3: Імена та історії

Навіть якщо в композиції або рекламі парфумів немає нічого містичного, то часто на якусь загадку або святість натякає сама назва аромату або його історія.

Історії про шанованих різними племенами ідолів подарували назви для теплого деревного унісексу від Lubin і останнього аромату від Giorgio Armani з пряно-квітковим букетом.

Parfum Sacre («Священний парфум») від Caron являє собою нектар з квітів і прянощів з додаванням меду і бальзамів, а аромат Cardinal від дизайнера James Heeley побудований на ноті ладану і призначений для «ідеального молодого священика».

Іноді зв’язок ароматів з релігією буває занадто награною або навіть китчевой, як у випадку з парфумом Krishna від американського бренду Rich Hippie або ароматами скандальної марки Etat Libre d’orange. Її аромати Messe Rose («Рожева меса») і Encens & Bubblegum («Ладан і жуйка») малюють божевільні картини Мадонни, надувающей бульбашки з жуйки під час розп’яття.

Аромат Cacharel Eden у своїй назві посилається на знаменитий сад Едем, який є синонімом раю. Ту ж саму ідею містить і розкішний аромат Bois de Paradis («Райське дерево») від каліфорнійського бренду DelRae. Пішовши по іншому шляху, l’artisan Parfumeur назвав свій аромат Passage d’enfer («Дорога в пекло») — саме так називалася вулиця в Парижі, де раніше знаходилася штаб-квартира компанії. Вулиця, в свою чергу, отримала цю назву із-за того, що багато років тому була дуже кримінальним місцем.

Цікаво, що в деяких країнах назви ароматів змінені, щоб не зачепити почуттів віруючих. Наприклад, в арабських країнах деревно-квітковий Ange ou Demon («Ангел або демон») від Givenchy називається Ange ou Etrange («Ангел або Незнайомка»). У деяких країнах замість AMen від Thierry Mugler використовується назва Angel Men. Взагалі, у Thierry Mugler майже всі аромати так чи інакше пов’язані з містикою або божественністю: згадаймо Angel або Alien у флаконі у вигляді «філософського каменю». А в останній рекламній кампанії Alien використовується містичний образ богині в оточенні золотий аури.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:
https://www.youtube.com/watch?v=XbQNbbkTQu4

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *