Лазерна епіляція лазером александритовим

Лазерна епіляція вже більше 15 років лідирує в косметологічній середовищі як ефективний і загальновизнаний метод видалення волосся.

Олександритовий лазер по своїм технічним характеристикам і параметрам найбільш часто використовують для епіляції.

Як лазерне випромінювання діє на волосся

Дослідження в області впливу лазерного випромінювання на волосся тривають досі. Деякі питання вивчені повніше, наприклад, механізм поглинання світла при обробці лазером. А ось механізм видалення волосини, і які процеси відбуваються у волосяному фолікулі вивчені не до кінця.

В основі лазерної епіляції лежить здатність темного пігменту — меланіну до поглинання світла. Меланін сконцентрований в області волосяної цибулини. Залежно від пігментації шкіри деяке його кількість розподілено в епідермісі. Однак крім меланіну поглинати енергію світла здатні гемоглобін і вода.

Мета апаратної лазерної епіляції — підібрати такий тип лазера, який буде максимально впливати на меланін волосяної цибулини і не буде чинити шкідливої дії на гемоглобін і воду, що знаходиться в тканини епідермісу.

Лазерне випромінювання може пошкодити волосяні фолікули трьома способами:

 1. Теплове пошкодження. Обробка волосся лазером призводить до його швидкого розігріву.
 2. Механічна деструкція. Це результат того, що енергія від лазерного випромінювання надходить у волосся серією імпульсів. Вони працюють як «ударна хвиля» і механічно руйнують пігмент у цибулині.
 3. Фотохімічне зруйнування. Відбувається за рахунок утворення під дією лазера вільних радикалів.

Що саме руйнує фолікул волосся і не з’ясовано до кінця. Можна зробити висновок, що має значення » сукупність описаних вище явищ.

Переваги олександритовий випромінювача

Основна особливість лазерного випромінювання — його монохроматичність. Тобто здатність генерувати випромінювання певної довжини хвилі.

Це ключовий момент, що дозволяє шляхом підбору різних лазерів домогтися максимального пошкодження волосся і мінімально діяти на гемоглобін і воду. Такими характеристиками володіє саме олександритовий випромінювач.

Олександрит випускає хвилі довжиною 755 нм. Це оптимальна довжина хвилі, ефективна для видалення волосся. Інші можливі мішені при цій довжині хвилі не страждають. Ризик опіку шкіри набагато нижче, ніж при використанні неодимового або діодного лазера.

При попаданні випромінювання на шкіру в робочій області максимальну кількість енергії йде в волосся і волосяний фолікул. Клітини гемоглобіну і води дістаються недоторканими. Однак з меланіном волосся за поглинання лазерного випромінювання конкурує меланін, який міститься в епідермісі. Вихід — в охолодженні шкіри.

Для захисту шкіри від опіків при епіляції александритовым лазером використовують різні способи охолодження. Вони роблять процедуру не тільки більш комфортною для пацієнта, але і більш ефективною.

 1. Поверхневе охолодження льодом або замороженим водним гелем. Це самий дешевий, але і малоефективний спосіб.
 2. Охолодження потоком холодного повітря.
 3. Криогенний спрей (фреон). Наноситься на шкіру безпосередньо в момент лазерного імпульсу. Вважається досить ефективним способом охолодження. Таким чином досягається велика різниця температур на поверхні шкіри (епідермісу) і в товщі дерми. Це дає можливість впливати на волосяну цибулину в дермі з більшою потужністю і не допустити появи опіку на поверхні шкіри.

Ідеальний пацієнт

Будь-який пацієнт, який бажає позбутися від небажаних волосся на тривалий термін — кандидат на проведення лазерної епіляції. Стать і вік значення не мають.

Основні фактори, що впливають на успіх — це тип шкіри, колір волосся і їх жорсткість. Ідеальний пацієнт для олександритової епіляції — людина з жорсткими або тонкими темними волоссям і світлою шкірою.

Крім того, ідеальний пацієнт реалістично оцінює можливості лазерної епіляції. Очікувати, що після однієї процедури вся зайва рослинність зникне назавжди, не варто.

Складний пацієнт — людина з дуже світлими або сивим волоссям, позбавленими меланіну — складні пацієнти. У таких людей не відбувається стійкого видалення волосся на тривалий термін. А часом волосся взагалі не реагує на лазерне випромінювання. Деякі косметологи домагаються результату збільшенням числа процедур і зменшенням періодів між ними. Питання доцільності роботи з людьми з такими проблемами вирішується при особистому контакті з лікарем.

Інші труднощі:

 1. Складність викликає робота з тонкими пушковими волоссям.
 2. Видалення волосся навколо очей не виробляють. Причина — ризик пошкодження рогівки ока.
 3. Наявність гормональних змін.

Очікувані результати

У більшості випадків значне зменшення числа небажаних волосся відбувається після 5 — 7 сеансів. Між ними проходить близько 3 місяців.

Є думка, що знищити волосяний фолікул можна тільки в стадії активного зростання. Відповідно, така кратність процедур необхідна для того, щоб протягом цього часу всі сплячі волоски перейшли в активну стадію і зазнали опромінення.

Після обробки олександритом рослинність зникне на термін від 1 до 3 місяців. Що ж буде потім? Повторно виростають волосся змінюються наступним чином:

 1. Виростає меншу кількість.
 2. Більш тонкі.
 3. Ростуть дуже повільно.
 4. Стають світлішими.

З цими волоссям і продовжує працювати косметолог. Обробляє їх і знову активізувалися цибулини. Тому слід бути готовими до того, що лазерна епіляція — процес ефективний, але тривалий.

Крім того, такі змінені просвітлені волосся стають малопомітними і часто вже не завдають дискомфорту пацієнта.

У дуже рідкісних випадках лазерна обробка небажаної рослинності призводить до зворотного ефекту — посилення росту волосся. Механізм виникнення цього явища невідомий.

Підготовка до процедури

Епіляція александритовым лазером, як і будь-яким іншим — складний процес, що впливає на організм людини. Є моменти і ефекти, не до кінця зрозумілі лікарям. Тому до такої епіляції потрібно підготуватися. Перший етап підготовки — консультація з лікуючим лікарем.

Бесіда з лікарем

Будьте готові відповісти на цілий список питань:

 1. Причина надмірного оволосіння у вашому випадку (спадкова або гормональна).
 2. Згадайте препарати, які ви приймаєте або нещодавно приймали.
 3. Наявність родимок і татуювань.
 4. Були випадки захворювання герпесом і як давно.
 5. Наявність рубців у місці епіляції.
 6. Раніше використовувалися способи боротьби з небажаною рослинністю.

За півтора місяця до початку

Наявність засмаги несприятливо впливає на успіх епіляції. Тому в теплу пору року перед початком процедури слід:

 • користуватися сонцезахисним кремом;
 • уникати перебування на сонці;
 • іноді засмаглим пацієнтам радять скористатися відбілюючим кремом.

Інший важливий момент — який вид епіляції використовувався до початку процедур з лазером. Відомо, що використання крему для депіляції і гоління не чинять негативного впливу.

Епіляцію воском, електроепіляція або вищипування за 6 тижнів до початку олександритової епіляції проводити протипоказано!

За день

За рішенням лікуючого лікаря можливе призначення противірусних препаратів. Особливо це стосується пацієнтів, нещодавно перехворіли вірусом герпесу.

У ході попередньої консультації з косметологом він попередить про те, що за день до епіляції потрібно буде поголити ділянку шкіри, яка буде підданий лікування. Альтернатива — депіляційний крем.

Це робиться з метою зменшення теплового впливу на шкіру. Справа в тому, що від енергії лазерного променя волосся буквально «заварюється». Тому та його частина, яка сильно виступає над поверхнею шкіри може буквально обпалити навколишню тканину.

В день лікування

Область шкіри, яка буде піддаватися обробці повинна бути чистою і без макіяжу.

Побічні ефекти і ускладнення

Розглянемо, які явища можуть супроводжувати епіляції олександритом. Як і при видаленні волосся будь-яким іншим лазером у пацієнта можуть виникнути больові відчуття, набряк і запалення.

Больові відчуття

Процедура видалення волосся лазером не є безболісною. Невеликий дискомфорт під час і після процедури відчувають більшість пацієнтів. Для зменшення болю в переважній більшості клінік використовують знеболюючі гелі. Інші способи анестезії пов’язані з охолодженням шкіри і були описані вище.

У будь-якому випадку, доктор зробить все можливе, щоб процедура була максимально комфортною.

Опіки і рубці

Рідкісне явище для епіляції олександритом. Виникає лише у випадку неправильно встановлених параметрів і найчастіше у засмаглих пацієнтів.

Зміна пігментації

У недавно які загоряли або дуже смаглявих людей може змінитися колір шкіри в оброблюваній ділянці. Веснянки та татуювання може збліднути або взагалі зникнути. Саме тому косметолог може порадити дочекатися, поки засмага «зійде».

Однак зміна пігментації носить тимчасовий характер, та з часом колір шкіри приходить до початкового. Це не стосується татуювань.

Запалення

Ділянка шкіри, де проводилося лазерне видалення волосся, може почервоніти. Крім того, можлива поява набряку. Для того, щоб уникнути таких проявів доктор запропонує вам докласти пакети з льодом відразу після процедури.

Якщо епіляція проводилася після сильного фізичного навантаження і рясного потовиділення, то оброблювана область може запалитися. Ризик таких запалень вище при захоплення плаванням і джакузі в проміжках між процедурами.

Епіляція за допомогою олександритовий лазер — сучасний, ефективний і надійний метод видалення небажаного волосся надовго. Про це свідчать результати наукових робіт, відгуки косметологів і їх пацієнтів.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *