Дбаємо про себе — вивчаємо ніготь!

Жіночі ручки і ніжки вже самі по собі прекрасні. Але ще більше захоплення викликають доглянуті ноги і руки. Тому корисно знати не тільки модні тенденції манікюру або технології педикюру, але і будова нігтів, фізіологію росту, правила догляду.

З чого складається нігтик

Перед нами — верхня видима пластина нігтя, оточену шкірою.

Шкірна складочка оточує нігтик з трьох сторін. У підстави нігтя знаходиться валик — задній і бічний (кутикули). Він захищає ніжне піднігтьовий ложе від інфекцій, фізичних і хімічних впливів. По краю цей валик покривається ороговілої шкіркою, утворюючи задирки. Якщо задирки ростуть швидко, то викликають занепокоєння, роздратування, чіпляють одяг — їх треба видаляти. У салоні манікюру знімуть всі ваші проблеми — обробка нігтя коштує недорого!

Ніготь має корінь і тіло. 

Корінь знаходиться під заднім валиком. Його невелика частина видна в лунуле — білому півколі біля основи нігтя.

Нігтьова пластинка утворюється в матриксі їх клітин епітелію — ороговілих онихобластов. Клітини нігтя живі лише в матриксі, під шкірою, на всьому іншому протязі нігтя це вже мертві клітини, рогові пластинки.

Кератин, що становить ніготь, це білок з високою механічною міцністю. Разом з еластином і колагеном так званий α-кератин надає нашій шкірі міцність і пружність. Кератин утворює нігті, вії та волосся людини, копита і лусочки тварин, пір’я птахів.

Якщо шкіра людини відчуває тривалий тиск або тертя, α-кератин сприяє утворенню мозолів. Чим більше в кератині атомів сірки (сірковмісні амінокислоти), тим вище щільність нігтя. Знаючи це і бажаючи виростити міцні, сильні нігті, люди споживають в їжу свинину, курячу грудку, яйця, насіння соняшнику, волоські горіхи, сою та горох. Але у чому зміст і вироблення в організмі цієї амінокислоти (цистеїн) обумовлені спадковими факторами. Чим вище генетично обумовлена концентрація сірки в α-кератині, тим твердіше нігті.

Блиск нігтям надають жирові міжклітинні прослоения і вода. 

Якщо нігті тьмяні, зверніться в салон — вам зроблять манікюр в Москві недорого!

Відомо, що довго перебуваючи у воді, ніготь насичується нею, від чого стає більш еластичним і потовщується.

Стан, форма і склад нігтів залежить від спадкових факторів, від загального здоров’я і дотримання щоденних гігієнічних процедур, від збалансованого харчування з необхідними мікроелементами і вітамінами. Манікюрний салон відкриє вам всі секрети правильного догляду за нігтями.

Рекомендуємо переглянути майстер клас

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *