Якої шкоди може завдати здоров’ю фотоепіляція

Одним з актуальних та сучасних методів видалення небажаного волосся на обличчі і тілі є фотоепіляція, яка заснована на тепловому впливі потужного світлового імпульсу випромінювання. 

Він просто перегріває тканини, що оточують волосяний фолікул (корінь волосу), що і призводить до його загибелі і випадання, а новий придаток шкіри з’являється лише через тривалий час. Однак не несе загрози здоров’ю даний метод епіляції – деякі відгуки дівчат описують найрізноманітніші супутні проблеми, від подразнень до опіків.

Чому виникають проблеми

Фотоепіляція проводиться в умовах високотехнологічних центрів і салонів краси під контролем лікарів-фахівців в області естетичної медицини. Поєднання високого професіоналізму з гарним та сертифікованим обладнанням практично зводить нанівець ризик можливих проблем і ускладнень від даної процедури.

Однак бажання заощадити часто штовхає дівчат звертатися в менш перевірені заклади, які не можуть забезпечити умови для проведення процедури. Відгуки про проблеми після фотоепіляції красномовно підтверджують таку думку – нерідко проблеми виникають саме в тих клієнток, які користувалися послугами одного й того ж салону або косметолога.

Сама по собі процедура фотоепіляції є однією з кращих у своєму роді, всі чутки про можливий канцерогенний ефект, потворні шрами після впливу є домислами. Шкоду для здоров’я від правильного проведення такого видалення волосся практично повністю відсутня. Проте в деяких випадках, в основному при порушенні методики і техніки процедури, можливий розвиток деяких ускладнень, що відображають відгуки.

Другий поширеною групою проблем, які призводять до погіршення здоров’я після видалення волосся, є нехтування протипоказаннями до даної процедури. У цьому випадку провину можна розділити між косметологом і самою пацієнткою. Адже завданням спеціаліста є якісне предпроцедурное обстеження організму клієнтки для виявлення можливих відхилень, які роблять проведення фотоепіляції неможливим.

З іншого боку, пацієнтка не повинна «кривити душею» і замовчувати при наявності тих чи інших проблем, навіть якщо, на її думку, вони не стосуються безпосередньо процедури видалення волосся. Аналізуючи відгуки пацієнток з невдалим досвідом фотоепіляції, спеціаліст нерідко може виявити, що причиною порушення є вживання препаратів, особливості менструального циклу і інші фактори.

Нарешті, шкоду здоров’ю процедура фотоепіляції може завдати допомогою розвитку побічних ефектів, які іноді беруть сильно виражену форму. Причина цього криється в індивідуальних особливостях організму пацієнтки і зустрічається досить рідко. Передбачити це перед процедурою дуже складно і навіть практично неможливо.

Нехтування протипоказаннями та наслідки

Багатьма приватними косметологічними центрами фотоепіляція позиціонується як методика, яка практично не має протипоказань. Або ж фахівці в таких центрах можуть «йти назустріч клієнту», при цьому ігноруючи наявність у деяких станів, які роблять фотоепіляцію небезпечною. Саме такі центри і косметологи згодом і призводять до того, що відгуки про цю методику рясніють описами малоприємних ускладнень.

  1. Запальні та інфекційні ураження шкіри в області впливу. Зрозуміло, що наявність подразнення в тканинах є суттєвою перешкодою для проведення даної процедури, так як це загрожує ще більшим розвитком патологічного процесу.
  2. Аутоімунні стани, такі як системний червоний вовчак, склеродермія та ряд інших патологій подібного характеру. Вплив світлового імпульсу призводить до обмеженого і микроскопическому опіку тканин, що вбиває корінь волоса і водночас стимулює регенерацію. Однак на тлі зміненої імунної системи це може призводити до непередбачених реакцій.
  3. Герпесвірус в активній фазі. В даний час напевно дуже складно знайти людину, який би не був носієм вірусу простого герпесу. І якщо проводити фотоэпияцию при наявності загострення — це буде лише сприяти широкому розповсюдженню вірусу в навколишні тканини і 1-2 ампули перетворяться в висип по всьому губ.
  4. Вагітність – при виношуванні дитини в організмі жінки спостерігається інший гормональний фон, змінюється метаболізм, по-іншому працює імунна система. Виробляти таке втручання в цей період загрожує непередбачуваними наслідками.
  5. Прийом деяких антибіотиків та інших лікарських препаратів. Ряд ліків здатні накопичуватися в шкірі, і тим самим роблять її чутливою до світлового випромінювання. Тому якщо процедура фотоепіляції у простої людини призводить лише до видалення волосся, в такій ситуації можливий розвиток стійкої алергії або запалення.
  6. Варикозне розширення вен. При видаленні волосся на ногах обов’язково вивчається стан поверхневих вен. Тепловий вплив від світлового імпульсу може значно погіршити перебіг варикозної хвороби.

Також до протипоказань відносять наявність інфекційних і онкологічних захворювань, захворювання серця та судин (в тому числі і гіпертонічну хвороба серця), наявність у минулому келоїдних рубців. Крім цього важливо правильно визначити причину росту волосся, особливо у дівчат на обличчі. Це може бути наслідком виражених ендокринних проблем, а фотоепіляція при цьому лише «прикриє» один з основних симптомів.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *