Як використовувати лідокаїн у вигляді спрею для епіляції бікіні

Для того щоб отримати рівну і гладку шкіру в делікатній зоні бікіні, багато дівчат використовують численні варіанти епіляції за допомогою лазера, електричного струму, світлового випромінювання.

Як відомо, її основна відмінність від депіляції – вплив на глибокі шари шкіри, там де розташовані волосяні фолікули, в яких, власне, і протікає зростання волосків. Але така процедура за визначенням не може бути безболісною (так як пошкоджуються значні обсяги тканин), тому для більшої зручності дівчата використовують різноманітні методи знеболювання, наприклад, спрей Лідокаїн.

Опис і переваги препарату

Лідокаїн сам по собі в чистому вигляді являє собою кристалічний порошок, який дуже добре розчиняється в спирті і воді – у медицині він використовується тільки у формі розчинів або ж у складі деяких інших препаратів. Він володіє здатністю блокувати роботу нервових волокон і закінчень, тим самим перериваючи подачу больових імпульсів у мозок. Він активно використовується в хірургії, офтальмології, отоларингології, а також є одним з найпопулярніших анестетиків в косметології – рідкісні епіляції, депіляції, ін’єкційні процедури проводяться без цього засобу.Однак у ряді випадків косметолог віддає перевагу внутрикожного введення розчину Лідокаїну, ніж його поверхневого нанесення.

Лідокаїн у формі 10% розчину достатньо погано проникає через щільні шкірні покриви, а йому необхідно подолати їх для впливу на нервові закінчення. Тому спрей цього кошти частіше наносять на слизові оболонки, а не на шкіру.

Однак з іншого боку, 10% спрей має безліч переваг перед ін’єкційними формами введення розчинів Лідокаїну.

 1. По-перше, це не травмує шкірні покриви, що особливо важливо при проведенні епіляції, крім того, укол завжди несе ризик інфікування, враховуючи особливості зони бікіні.
 2. По-друге, при проведенні електроепіляції (а це за загальновизнаного думку вважається одним з найбільш болісних способів видалення небажаного волосся) після внутрішньошкірного введення тканини трохи набрякають. Це ускладнює косметолога доступ до коренів волосся, в результаті чого процедура епіляції ставати менш якісною.
 3. По-третє, спрей, при його правильному застосуванні, може знеболити шкіру на більш тривалий термін і має менший ризик розвитку небажаних реакцій, в тому числі і алергічного характеру.

У вигляді цих переваг спрей Лідокаїн досить активно використовується у багатьох косметологічних процедурах, де необхідно знеболити шкіру легкого ступеня, у тому числі і для епіляції бікіні. Але враховуючи низьку швидкість проникнення цього препарату через неушкоджену шкіру, для того, щоб він повною мірою розкрив свою дію, його потрібно використовувати особливим чином, а не просто розпилювати на тіло.

Методика знеболювання спреєм Лідокаїну

Навіть абсолютно правильне знеболення шкіри перед проведенням епіляції бікіні спреєм Лідокаїн часто не призводить до того, що біль від процедури повністю не відчувається. Однак її гострота дуже сильно знижується, і методика видалення волосся стає набагато більш терпимою. З урахуванням того, що знеболення за допомогою спрею має найменший вплив на структуру шкіри (що вкрай важливо при проведенні епіляції), то така ступінь зниження чутливості стає цілком достатньою.

Однією з головних і найбільш поширених методик знеболювання шкіри в області бікіні (і в інших місцях) за допомогою Лідокаїну, є техніка аплікаційної анестезії. Але перед тим, як приступити до її виконання, потрібно належним чином підготувати шкірні покриви:

 1. Шкіру треба розпарити – ідеально буде прийняти теплу ванну, але можна замінити її гарячим душем або ж простим теплим компресом. При цьому розширюються пори і проникність шкіри для різних речовин (в тому числі і для Лідокаїну) підвищується.
 2. На наступному етапі потрібно обробити шкіру легким скрабом, який може бути як заводського виготовлення, так і зробленим за домашнім рецептом. Цей етап необхідний для того, щоб додатково розчистити пори і поверхню шкіри від відмерлих клітин, кератиновых лусочок і інших забруднень, що ускладнюють проникнення препарату в тканини шкіри.
 3. Після скрабу потрібно ретельно промити шкіру водою і висушити її рушником або дати їй просохнути на повітрі самостійно. Спрей потрібно наносити тільки на сухі шкірні покриви зони бікіні, інакше його концентрація (і ефективність) буде знижена.

Для проведення знеболювання потрібно підготувати сам спрей Лідокаїн і звичайну харчову плівку. На всю зону епіляції розпорошується розчин як можна щільніше, після чого ретельно область обгортають харчовою плівкою. Проводити обгортання потрібно не менше 40 хвилин, багато жінок відзначають, що максимальний анестезуючий ефект розвивається через 1-1,5 години після накладення плівки. Між плівкою і шкірою формується прошарок нагрітого повітря при дуже високій вологості, а в таких умовах різко активізується проникнення речовин з поверхні шкірних покривів всередину тканин.Безпосередньо перед початком процедури епіляції бікіні плівку знімають, видаляють незначні залишки анестезуючого речовини, проводять антисептичну обробку і приступають до видалення небажаного волосся.

Так як переважна більшість процедур епіляції проводитися в салонах (так як вони вимагають спеціального устаткування), то, на перший погляд, аплікаційна анестезія, яка використовує спрей, вкрай незручний варіант. Адже жінці доведеться довго чекати в салоні, поки подіє анестезія. Тому багато косметологи рекомендують робити такі маніпуляції ще вдома до приїзду в салон і лише потім приходити вже безпосередньо на видалення волосся. Таким чином надходить величезне число жінок у всьому світі – така методика знеболювання найбільш ефективна і дешева.

Якщо ви вирішили скористатися таким методом знеболювання перед проведенням епіляції бікіні – обов’язково обговоріть це зі своїм косметологом. Деякі типи епіляції погано поєднуються з таким знеболенням, крім того, лікар може використовувати і свої методи анестезії і така «подвійне навантаження може призвести до різних ускладнень.

Недоліки та аналоги спрею

Цей препарат активно рекомендується для знеболювання як класичного, так і глибокого бікіні, а також при різноманітних інших косметологічних процедурах. Однак у нього є ряд недоліків, які можуть негативно вплинути як на проведення процедури, так і на її результати.

 1. Ризик алергічної реакції – багато препарати цієї групи анестетиків (Новокаїн, Прокаїн, Лідокаїн) здатні викликати тяжкі реакції непереносимості аж до анафілактичного шоку.
 2. Принцип «домашньої аплікаційної анестезії» з наступним походом в салон для епіляції припустимо в плані знеболювання шкіри ніг, рук, живота, лобка. Але при обробці глибокого бікіні рухатися без утруднень з харчовою плівкою біля інтимних органів досить складно. Особливо, якщо в салон потрібно добиратися громадським транспортом.
 3. В спреї міститься тільки вода і сама діюча речовина без всяких допоміжних з’єднань, які б полегшували всмоктування Лідокаїну. У цьому препарат програє деяких мазей і кремів, які мають такі допоміжні компоненти.
 4. Ефективність такої анестезії залежить від типу шкіри, чутливості організму до препарату і ряду інших факторів. Тому при використанні Лідокаїну не можна з точністю передбачити результат – у кого-то він повністю «вимкне» чутливість, а кому-то лише злегка знизить гостроту болю.

Аналогами спрею Лідокаїн є численні мазі і креми, а також деякі рідини (Емла, Меновазин) – є також мазь з 10% вмістом Лідокаїну. Частково мазі зручніше, так як вони не розтікаються і їх можна більш дозовано і рівномірно розподілити на поверхні шкіри. Але і у випадку їх застосування також часто використовується метод аплікаційної анестезії, так як саме він може забезпечити адекватне знеболення.

Ще одним важливим недоліком спрею Лідокаїн є наявність протипоказань до його використання, його не слід застосовувати для знеболювання епіляції якщо є:

 • Захворювання печінки або нирок.
 • Схильності до зниження артеріального тиску.
 • Хвороби серця (стенокардія, артимии).
 • Алергічні реакції на компоненти препарату. При алергії на інші типи анестетиків потрібно обов’язково вказати на це лікаря.

При вагітності використання цього засобу можливе тільки після дозволу лікаря на тлі абсолютно нормального виношування дитини. Однак жінці в положенні навряд чи хто-небудь з косметологів дозволить проводити епіляцію глибокого бікіні або інші хворобливі косметологічні процедури.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *