Що таке фотоепіляція і як її проводять

У різні часи існували різні еталони краси, які диктувалися громадськими нормами, в даний час однією з них є відсутність зайвого волосся на тілі. 

Не обтяжуючи себе зайвою турботою про цю проблему, багато дівчат віддають перевагу не голити волосся самостійно, а довірити цю справу професіоналам, однією з популярних процедур стала фотоепіляція. Фотоепіляція це порівняно молодий апаратний метод видалення небажаного волосся, який можна застосовувати на будь-якій ділянці тіла.

Суть процедури

У звичайної людини в середньому 96% всього тіла покриває волосяний покрив, винятком є стопи і долоні. В залежності від багатьох факторів, наприклад, статі, віку або гормонального балансу, волосся може рости щільним шаром або рідко, бути жорсткими або м’якими, темними або світлими. Найбільший дискомфорт приносять темні жорсткі волосся, що ростуть на видних місцях, тому що голити їх доводиться постійно.

За допомогою фотоепіляції можна вирішити цю проблему, якщо не назавжди, то на дуже тривалий термін, відгуки багатьох клієнтів косметологічних кабінетів говорять на користь цього факту.

Сама назва вказує на технологію проведення процедури волосся видаляються за допомогою пучка світла. Для цього використовується спеціальний апарат, оснащений лампою, яка налаштована на певну довжину хвиль і потужність світлового потоку. Пучок світла прогріває волосся до самої цибулини, тим самим провокуючи його руйнування.

Однак волосся випадає не відразу, ефект видно через деякий час після проведення процедури.

Таким чином, видалення відбувається не за звичною технології, волосся руйнуються зсередини за допомогою перетворення світлової енергії в теплову. Якщо голити їх звичайним чином, видаляється лише верхня частина, і процес зростання незабаром поновлюється. Відгуки про фотоепіляції говорять про те, що не тільки жінки, але і чоловіки оцінили переваги цієї процедури.

Види фотоепіляції

Подібно багатьом іншим косметологічних процедур, фотоепіляція поділяється на декілька видів, які розрізняються за діючого механізму. Всього їх чотири:

 1. IPL-епіляція, або стандартна фотоепіляція, на сьогоднішній день є найпопулярнішою. Світлові хвилі діють на пігмент меланін, який міститься у волоссі. Він приймає світлову енергію і перетворює її в теплову, у результаті чого і відбувається руйнування. Цей метод хороший тим, що можна використовувати знеболення за допомогою спеціального гелю.
 2. ЕЛОС-епіляція, або електронно-оптична синергія – це процедура, що поєднує в собі два різних впливу. Для видалення волосся апарат виробляє радіочастотні та світлові імпульси, які дозволяють досягти бажаного ефекту. Це досить старий вид фотоепіляції, тому він володіє своїми мінусами: по-перше, у більшості випадків можна відчути біль, по-друге, на темній або смаглявій шкірі можуть виникнути опіки. Негативні відгуки в більшості випадків залишають люди, які звернулися до цього методу.
 3. LHE-епіляція, або светотепловая терапія, теж заснована на дії двох складових – світлової і теплової енергії одночасно. Це більш щадна процедура, яка, однак, вимагає більшого кількість сеансів.
 4. АФТ-епіляція, або вдосконалена флуоресцентна технологія, є новим і перспективним видом процедури. При стандартній фотоепіляції в процесі задіюються не всі хвилі світлового потоку, апарат АФТ дозволяє перетворити ці незадіяні ділянки в корисну енергію. Ефект досягається швидше, а сама процедура проходить безболісно, ризики ускладнень знижуються до мінімуму.

Підготовка до епіляції

Перш ніж записуватися безпосередньо на сеанс видалення волосся, необхідно знати, як підготуватися до фотоепіляції. Цей процес дуже важливий, оскільки від нього у великій мірі залежить успішний результат всього процесу. Потрібно звернути увагу на наступні моменти:

 • за місяць перед призначеною датою потрібно відмовитися від усіх інших способів видалення волосся, можна тільки голити їх;
 • довжина волосся не повинна перевищувати 2мм, тому за пару днів до процедури потрібно видалити волосся за допомогою бритви на потрібній ділянці;
 • протягом двох тижнів до сеансу не можна відвідувати пляж і солярій, на засмаглій шкірі можуть залишитися опіки від апарату;
 • у день сеансу не можна використовувати ніякі косметичні засоби на оброблюваній ділянці;
 • за кілька тижнів до призначеної дати необхідно припинити прийом антибіотиків і транквілізаторів.

Виконавши ці нехитрі вимоги, можна убезпечити себе від ризику прояви ускладнень і забезпечити швидке досягнення бажаного ефекту.

Протипоказання до процедури

Фотоепіляція має свої особливості, з-за чого деяким людям вона протипоказана. До таких обмежень належать:

 • вагітність і період лактації;
 • інфекційні захворювання в гострій стадії;
 • злоякісні пухлини;
 • родимки або татуювання в зоні обробки;
 • цукровий діабет;
 • наявність келоїдних рубців або схильність до їх появи;
 • захворювання шкіри;
 • епілепсія;
 • вік менше 16 років;
 • пошкодження шкіри в зоні обробки.

Ці протипоказання ні в якому разі не можна ігнорувати, інакше можна отримати ризик ускладнень. Крім того, що може бути не досягнутий бажаний ефект, можуть загостритися наявні хвороби, і проявляться нові проблеми. Негативні відгуки найчастіше залишають люди, які недбало поставилися до існуючим обмеженням. Не всі косметологічні клініки можуть похвалитися своєю порядністю, тому не варто повністю сподіватися на фахівця, краще проаналізувати свій стан самостійно.

Хід фотоепіляції

Перше, з чого починається процедура – консультація з фахівцем, в ході якої він складає анкету, що включає дані про індивідуальні особливості людини і наявності протипоказань. В якості особливостей вказуються колір шкіри, тип волосся, їх структура і т. д.

Після того як консультація пройдена, клієнта саджають у зручне крісло і одягають на нього темні окуляри, щоб світловий потік, що випускається апаратом, не пошкодив очі. В цей час фахівець налаштовує апарат, використовуючи дані з анкети.

На оброблюваний ділянку наноситься охолоджуючий гель, який буде знижувати неприємні відчуття. Якщо у клієнта висока чутливість до фотоизлучению, попередньо наноситься ще й анестезуючий гель.

Коли гель подіяв, фахівець починає обробляти позначений ділянку шкіри клієнта з допомогою спеціального маніпулятора. Після того, як процедура завершиться, спеціаліст обробить ділянку шкіри протизапальну речовиною і охолоджуючим компресом, щоб процес реабілітації пройшов легше.

Як довго тримається результат

Ефект від фотоепіляції зберігається досить довго, так як корінь волосся починає формуватися не відразу. Однак для досягнення довгострокового ефекту знадобиться не один сеанс, а цілий комплекс, що складається, як правило, з 4 – 10 процедур. Все залежить від індивідуальних особливостей людини в кожному конкретному випадку.

Не всі волосяні фолікули знаходяться в активній фазі, деякі чекають своєї години в нейтральному стані. Після першої процедури випадають тільки активні волосяні цибулини, які становлять від 20 до 30% усієї кількості, але приблизно через місяць, в деяких випадках раніше, волосся знову починають зростати.

Після цього проводиться ще один сеанс і так до тих пір, поки не буде досягнутий стійкий ефект. В ідеальному випадку, якщо хід процедури був виконаний правильно, а особливості людини розташовують до стійкого результату, він буде зберігатися в середньому протягом п’яти років. Відгуки клієнтів у цьому плані можуть різнитися, комусь фотоепіляція допомагає забути про самостійне гоління волосся на кілька років, в інших ефект протилежний.

Можливі ускладнення

Якщо в ході процедури фахівцем були допущені помилки або не були враховані протипоказання і правила підготовки до фотоепіляції, можуть виявитися ускладнення різної тяжкості. Відразу після процедури ви помітите почервоніння шкіри, це нормальна реакція на випробуваний стрес. Такий прояв не вважається ускладненням, тому реагувати на нього потрібно спокійно. Крім того, може спостерігатися набряклість і слабкі больові відчуття, які пройдуть протягом тижня.

До дійсним можливих ускладнень після проведення фотоепіляції відносять:

 1. Опіки. Вони виникають у разі неправильного встановлення параметрів на апараті, а також якщо у клієнта засмагла, дуже тонка або чутлива шкіра. Все це повинно враховуватися фахівцем, тому перед прийомом необхідно почитати відгуки про його роботу, щоб не наткнутися на некваліфікованого працівника.
 2. Зміна пігментації. В зоні обробки апаратом можуть з’явитися білі або темні плями. Це проявляється тільки після опіків в деяких випадках.
 3. Келоїдні рубці. Якщо у людини є схильність до утворення келоїдних рубців, є велика частка ймовірності, що на обробленій ділянці вони розростуться. Саме тому цей фактор і є протипоказанням до процедури.
 4. Алергія. Реакція організму може піти на компоненти охолоджуючого гелю або протизапального препарату. Тому якщо ви знаєте про речовини, які викликають у вас алергію, потрібно обов’язково сказати про них фахівця.
 5. Врослі волосся. При неправильному виставлення параметрів або помилку фахівця в ході роботи можуть утворюватися врослі волоски, які будуть приносити дискомфорт.

Прояв або відсутність ускладнень залежатиме від професіоналізму спеціаліста, що проводить епіляцію. Не варто довіряти маловідомим клінікам, щоб не піддавати своє здоров’я ризику, краще скористатися послугами компаній з хорошою репутацією.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *