Особливості епіляції діодним лазером

Лазерна епіляція починаючи з кінця 90-х років впевнено витісняє на косметологічному ринку інші способи видалення волосся. 

Що таке діодна лазерна епіляція? Читаємо, розбираємося і робимо висновки.

Лазерна епіляція волосся

В основі лазерної епіляції лежить здатність темного пігменту — меланіну до поглинання світла. Саме меланін надає колір волоссю.

В якості джерела світла в лазерному випромінювачі виступає спеціальна лампа. Світло від лампи перетворюється в лазерне випромінювання. Його специфічна особливість — монохроматичність, тобто випромінювання певної довжини хвилі. Чому цей факт дозволяє успішно працювати з видаленням волосся?

Енергія лазерного променя для успішної епіляції повинна поглинатися меланіном волосся. Якщо довжина хвилі буде іншою, то замість меланіну поглинати його буде гемоглобін, вода, білки і амінокислоти, що знаходяться в навколишньому волосся просторі.

Для того, щоб мати випромінювання з необхідної в даному конкретному випадку довжиною хвилі, косметолог підбирає відповідний лазер. Олександритовий, неодимовий, рубіновий, діодний та інші види лазерів застосовуються в косметологічній середовищі при вирішенні різних проблем.

Епіляція діодним лазером широко використовується в косметології. Такий лазер дає випромінювання з довжиною хвилі 800 нм і тривалої тривалістю імпульсу — від 5 до 400 мілісекунд. Такі параметри вважаються фахівцями високоефективними для видалення волосся темного кольору.

Вплив діодного лазерного випромінювання на волосся

Мета діодної лазерної епіляції — не стільки видалення волосся, скільки припинення функціонування самої волосяної цибулини.

Термічна деструкція

Волосяна цибулина відмирає в результаті сильного нагрівання таким чином:

 1. Енергія від лазерного променя миттєво поглинається меланіном по всій довжині волосся.
 2. Волосся розігрівається до високих значень і буквально «заварюється».
 3. Незважаючи на те, що лазерний промінь — вузьконаправлений, деяка кількість енергії розподіляється в оточуючих тканинах і може руйнувати судини, які живлять волосяний фолікул.

Механічне руйнування

Енергія потрапляє у волосся серією імпульсів. Вони в свою чергу виступають в ролі ударної хвилі і механічно ушкоджують волосяний фолікул.

Фотохімічна деструкція

Виражається в появі в осередку ураження вільних радикалів. Вони довершують розпочатий процес руйнування волосяної цибулини.

Протягом декількох тижнів після видалення небажані волоски в оброблюваної області випадають. Через 1 — 3 місяці вони можуть вирости знову. Тому для досягнення припинення росту волосся необхідний курс процедур. Як правило, потрібно 5-7 процедур. Інтервали між ними збільшуються від 1-3 місяців після першого сеансу, до півроку і більше після повторної обробки.

Знеболювання

Ще кілька років тому питання видалення надлишкової рослинності у людей зі смаглявою шкірою був проблематичним. Справа в тому, що при поглинанні світла меланін, сконцентрований в шкірних покривах, активно конкурує з пігментом волосся. Чим сильніше пігментація шкіри, тим нижче ефективність епіляції і вище небезпека опіків шкіри. І сильніше хворобливі відчуття під час видалення. Вихід в поверхневому охолодженні.

Охолодження шкіри може проводиться до початку процедури, під час і після лазерного впливу. Мета:

 • захист епідермісу від перегрівання;
 • доставка максимальної кількості енергії в волосяну цибулину;
 • зменшення больових відчуттів.

В ході видалення волосся за допомогою лазерного випромінювача завжди виникають больові відчуття.Більш або менш виражені в залежності від больового порогу людини і зони епіляції. Популярні такі способи знеболювання:

 1. Лід або заморожений водний гель. Прикладають до або після сеансу. Це самий дешевий, але при цьому і самий малоефективний спосіб. Причина — він дуже швидко нагрівається.
 2. Охолодження «сапфіровим вікном». На шкіру поміщають сапфірову пластинку (вікно), через яке постійно проходить холодна вода.
 3. Потік холодного повітря. Під час епіляції оброблювана область обдувається струменем холодного повітря.
 4. Охолоджуючий спрей (фреон). Наноситься безпосередньо перед лазерним імпульсом і добре охолоджує шкіру внаслідок швидкого випаровування з поверхні.

Всі ці методи в різній мірі захищають шкіру від опіків і значно зменшують болісні відчуття.

До лазерної епіляції потрібно підготуватися

Перед початком лікування косметолог проводить бесіду з пацієнтом і пояснює всі тонкощі майбутньої процедури. До лазерної епіляції необхідно підготуватися, і така підготовка повинна бути почата вже за півтора місяця до початку терапії.

За 6 тижнів

Наукові дослідження показали, що видалення волосся відбувається повніше, якщо раніше оброблюваний ділянку не піддавався глибокої епіляції. Не забороняються гоління і використання депіляційним кремів.

Електроепіляція, воскова, шугарінг і вищипування протипоказані за 6 тижнів до діодної лазерної епіляції.

Другий момент — пацієнтам зі свіжим засмагою лазерна епіляція не проводиться. Вихід використання сонцезахисних кремів.

За день до початку

По-перше, за рішенням косметолога може бути призначений прийом противірусних засобів в якості профілактичного заходу. Це стосується людей, що недавно перехворіли вірусом простого герпесу. Адже навіть при незначному пошкодженні шкіри вірус може знову активізуватися.

По-друге, необхідно поголити ділянку шкіри, яка буде підданий лікування. Чому? Справа в тому, що меланін волосся миттєво поглинає величезну кількість енергії і «заварюється». Чим більше довжина волосся, тим вище небезпека отримати поверхневий опік від такого плавкого волоса. І тим менше енергії надійде безпосередньо у волосяну цибулину.

В день лікування

Шкіра повинна бути чиста, без косметики та макіяжу. За рекомендацією лікаря за 1-2 години можна нанести товстий шар знеболюючого крему.

Особливості післяопераційного періоду

Після видалення небажаної рослинності діодним лазером зазвичай не потрібно знеболюючі препарати. Виняток — обробка великих областей і деякі особливості пацієнта. Наприклад, низький больовий поріг.

Слід знати, що після процедури видалення волосся:

 1. Для попередження виникнення набряку прикладають пакет з льодом.
 2. При наявності пошкоджень епідермісу може бути призначена мазь з антибіотиком.
 3. Не слід торкатися і травмувати шкіру в області видалення волосків. Уникайте появи саден та подряпин.
 4. Протягом тижня слід уникати впливу прямих сонячних променів.
 5. Наносити макіяж можна вже на наступний день.

Показання та протипоказання

Епіляція діодним лазером підходить людям з 1-4 кольоротипом за Фитцпатрику. Сюди входять і бледнокожие люди, і досить смагляві. Колір волосся видаляється може бути від темного до світло-коричневого.

Людям з гормональними порушеннями і приймають гормональні препарати слід знати, що в їхньому випадку епіляція може носити короткочасний результат, і волосся можуть відрости знову через нетривалий час.

Перед початком сеансу епіляції косметолог заводить на пацієнта персональну медичну карту. Туди вносять всі дані, які можуть мати значення при використанні лазерної терапії.

У процесі бесіди лікар ретельно опитує пацієнта. Йому важливо з’ясувати дані, які можуть сприяти одержання найкращого результату від лікування. А також завчасно знати, чи є у пацієнта протипоказання до проведення сеансу лазеротерапії.

Стани, при яких не проводять лазерну епіляцію:

 1. Активні інфекційні ураження шкіри.
 2. Цукровий діабет.
 3. Варикозне розширення вен оброблюваної області.
 4. Гострі форми герпесу.
 5. Підвищена схильність до утворення рубців.
 6. Ішемічна хвороба.
 7. Злоякісні захворювання.

Крім того, власникам світлих і рудого волосся потрібно знати, що таке волосся не реагують на епіляцію доданими випромінювачем.

Список протипоказань, не є абсолютною перешкодою до проведення процедури, набагато менше:

 • психічні захворювання — через непередбачуваність реакції пацієнта;
 • вагітність;
 • наявність свіжого засмаги;
 • підвищена реакція на сонячне світло.

Які побічні ефекти можуть виникнути

Лазерна епіляція може викликати різні побічні ефекти. Їх прояв знаходиться в безпосередній залежності від потужності випромінювання.

При малопотужному випромінюванні світло володіє сильним стимулюючим дією. Він може запустити ряд ланцюгових реакцій, які можуть викликати зворотний ефект — посилення росту волосся.

До інших побічних ефектів, які носять тимчасовий характер, можна віднести:

 1. Набряклість в місці обробки.
 2. Порушення пігментації.
 3. Болючість.
 4. Опіки і рубці.
 5. Фоллікулез.

Фоллікулез в переважній більшості випадків розвивається в тому випадку, якщо епіляція проводиться після сильного фізичного навантаження.

Чи є переваги у діодного лазера

Існує ряд особливостей, які дозволяють вважати, що діодна лазерна епіляція — вельми ефективна процедура:

 1. Велика довжина хвилі (800 нм).
 2. Наявність активного охолодження.
 3. Велика тривалість імпульсу — до 400 мс.

Поєднання цих параметрів робить епіляцію таким лазером дуже ефективною. Крім того, видалення волосся діодним лазером у пацієнтів з темною шкірою може проходити більш безпечно, ніж при використанні александритовых і рубінових випромінювачів.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *