Епіляція зони бікіні як альтернатива лазеру

Будь-яка жінка хоче бути привабливою і впевненою в собі, один із шляхів досягнення цього стану полягає у видаленні небажаних волосся на тілі, особливо в інтимній зоні.

В домашніх умовах не завжди виходить зробити процес епіляції прийнятним, процедура досить неприємна, часто виникає роздратування на ніжній шкірі, а результату вистачає в більшості випадків всього на пару днів. Фотоепіляція бікіні може вирішити цю делікатну проблему, вона дозволяє забути про дискомфорт і про самих волоссі на дуже тривалий термін.

В чому суть процедури

Метод фотоепіляції є досить молодим порівняно з іншими різновидами видалення небажаного волосся, одночасно він є і одним із найбільш прогресивних. В основі принципу дії апарату лежить вплив світлового потоку з певною довжиною хвилі і частотою.

У волоссі людини міститься пігмент меланін, що визначає колір покриву. Саме він здатний сприймати фотоспалахи, перетворюючи світлову енергію в теплову. Після випромінювання волосся нагріваються приблизно до 80°C, в результаті чого, починаючи з коренів, повністю руйнуються. Так як пігмент меланін більшою мірою міститься в темному волоссі людини зі світлою шкірою, саме такого типу людей показана процедура фотоепіляції. В інших випадках ефект може бути слабо виражений, можливо навіть виникнення ускладнень.

Світловий потік діє вибірково, тобто сприймають його тільки волосся, а всі прилеглі тканини залишаються в колишньому стані. Сама процедура проходить без контакту шкіри з апаратом, цілісність покривів не порушується. Завдяки цим фактором фотоепіляція абсолютно безболісна, завдяки чому так любить дівчатами.

Особливість процедура в тому, що волосся видаляються не відразу. Під час сеансу відбувається тільки їх руйнування, вони повинні випасти самостійно протягом двох тижнів після нього. Це слід враховувати, якщо вам потрібен моментальний результат, краще скористатися іншим методом епіляції, щоб не потрапити в халепу.

Підготовка до процедури

Фотоепіляція не вимагає дотримання суворих правил, але для її успішного проведення без ризику виникнення ускладнень необхідно дотримуватися деяких рекомендацій. По-перше, не слід засмагати під сонцем або в солярії протягом двох тижнів до призначеного сеансу. Володарки засмаглої або смагляву від природи шкіри можуть запросто отримати опіки від фотоспалахів, тому краще свідомо убезпечити себе.

Саме тому ідеальним часом проведення фотоепіляції вважається осінь чи зима, коли ультрафіолетове випромінювання сонця зведено до мінімуму.

По-друге, якщо ви приймаєте таблетки для засмаги, антибіотики, нейролептики або транквілізатори, необхідно почекати з проведенням фотоепіляції до завершення курсу прийому препаратів. Речовини, що містяться в них, посилюють чутливість клітин до ультрафіолетового випромінювання, що теж може призвести до виникнення опіків.

По-третє, оптимальна довжина волосся в момент їх видалення за допомогою фотоспалахів повинна складати від 1 до 3 мм, тому приблизно за один чи два дні до сеансу потрібно буде поголити зону самостійно. Протягом місяця до призначеної дати не можна користуватися іншими видами апаратної епіляції, це може надати великий тиск на клітини шкіри.

Крім того, слід враховувати, що епіляція зони бікіні має ряд протипоказань. Їх наявність виявляє лікар на попередній консультації, якщо він таку не проводить або враховує не всі обмеження, слід замислитися про його компетентності. Протипоказання до проведення процедури наступні:

 • вагітність і період лактації;
 • психічні відхилення;
 • епілепсія;
 • цукровий діабет;
 • незагоєні пошкодження шкіри в зоні бікіні;
 • захворювання шкіри, наприклад, герпес;
 • вірусні та інфекційні захворювання, що перебувають у гострій стадії, які супроводжуються високою температурою;
 • вік до 16 років;
 • смаглява або темна шкіра;
 • період менструацій (процедура проводиться як мінімум за три дні до початку циклу і через три дні після його закінчення);
 • варикозне розширення вен;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • злоякісні та доброякісні пухлини.

Проведення процедури неможливо до повного усунення всіх існуючих обмежень, якщо таке можливо. Ігнорування якого-небудь протипоказання може призвести до серйозних ускладнень.

Як проходить сеанс

Після того як ви пройшли попередню консультацію у фахівця, він призначає день сеансу. Коли ви прийдете, вас зручно влаштують на кушетці і одягнуть спеціальні темні окуляри. Це робиться для того, щоб фотоспалахи не пошкодили ваші очі. Після цього на оброблювану зону спеціаліст завдає охолоджуючий гель, щоб виключити хворобливі відчуття. Якщо у вас низький больовий поріг, і ви не хочете ризикувати, можна попередньо прийняти знеболюючий препарат, порадившись з лікарем. Деякі фахівці самі надають таку можливість, тому це питання варто обговорити заздалегідь.

Після того, як гель почав діяти, лікар налаштовує апарат на необхідні параметри. Вони залежать від ваших індивідуальних особливостей, наприклад, кольору шкіри і волосся, їх структури і товщини, а також величини оброблюваної області. Потім він починає водити маніпулятором над шкірою, впливаючи на волоски. В ході впливу фахівець контролює параметри, збільшуючи або зменшуючи їх на кожній ділянці. Коли вся зона буде оброблена, вона змащується заспокійливим гелем, щоб знизити рівень стресу для шкіри.В середньому одна процедура займає 20 – 30 хвилин в залежності від розміру оброблюваної області.

Видалення волосся в зоні бікіні проходить у кілька сеансів, так як в стадії активного росту у людини одночасно перебуває не більше 30% фолікул, а фотоспалахи впливають саме на них.

Кількість сеансів встановлюється фахівцем в індивідуальному порядку, воно може коливатися від чотирьох до дванадцяти. Між ними, як правило, проходить 3 – 6 тижнів, повторна процедура проводиться, коли волосся починає знову відростати. Але вже після першого сеансу можна помітити, що вони стали рідше зростати, а їх колір став світлішим.

Процедура фотоепіляції не має яскраво вираженого реабілітаційного періоду, але слід дотримуватися деяких правил, щоб шкіра швидше відновилася:

 1. Протягом двох тижнів після процедури не можна засмагати на сонці або в солярії. З зоною бікіні в цьому плані набагато простіше, ніж з іншими. Навіть якщо сеанс проходив в літній час, достатньо просто не ходити на пляж у відкритому купальнику.
 2. Порадьтеся з фахівцем, можливо, він порекомендує вам використання будь-яких зволожуючих засобів. Ними треба буде обробляти зону епіляції, щоб шкіра не пересушилась від впливу фотоспалахів.
 3. Протягом трьох днів відмовтеся від походу в сауну або басейн. Це може негативно позначитися на стані ніжної шкіри в зоні бікіні.

Можливі ускладнення

Не завжди вдається потрапити до грамотного фахівця, який є професіоналом у своїй справі. Він може не врахувати будь-яких особливостей вашої шкіри або структури волосся, не звернути уваги на наявні протипоказання, допустити помилку в ході процедури або не проінформувати про правила догляду за шкірою до і після сеансу. Все це може призвести до появи неприємних ускладнень, до яких належать:

 1. Опіки. Вони виникають у разі встановлення неправильних параметрів на апаратурі, внаслідок чого на шкіру подаються світлові хвилі, потужність яких вона не може витримати. Також це трапляється, якщо у клієнтки смаглява, темна, тонка або чутлива шкіра. Опіки потрібно буде лікувати у лікаря-дерматолога, тільки він зможе підібрати правильні препарати.
 2. Інфекційне гноение. Воно може виникнути через недотримання правил періоду реабілітації. Зокрема, таке часто трапляється при відвідуванні лазні або басейну до закінчення відновного періоду. Лікується так само у лікаря-дерматолога.
 3. Загострення герпесу. Якщо у вас є схильність до утворення герпесу, потрібно відразу сказати про це фахівцеві. Після процедури проблема може знову виникнути, що залишить неприємний осад. У цьому випадку теж потрібно звернутися до дерматолога.
 4. Алергія. Крім усного опитування про існуючі протипоказання, лікар, який буде виконувати процедуру, повинен провести тест для вашої шкіри на переносимість фотоизлучения. У деяких людей воно може викликати алергію, яка виражається у вигляді висипу і свербежу, що не припиняються протягом довгого часу.
 5. Утворення келоїдних рубців. Якщо у вас є схильність до виникнення цієї проблеми, є ризик, що після процедури утворюються рубці. Цю особливість потрібно також обговорити з фахівцем до того, як пройдете повний курс епіляції.
 6. Гіпертрихоз. При установці неправильних параметрів може статися зворотна реакція, тобто волосся не стануть випадати, а навпаки, будуть зростати з подвоєною силою. В цьому випадку процес доведеться повторювати вже у компетентного фахівця.

Крім того, після проведення фотоепіляції бікіні може спостерігатися почервоніння або набряк шкіри. Це нормальна реакція, яка повинна пройти протягом тижня. Якщо побічні ефекти спостерігаються довше, необхідно звернутися до дерматолога, щоб виявити причину.

Щоб знизити ризик виникнення ускладнень, необхідно звертатися тільки в косметологічну клініку, а не в окремий кабінет або до приватного майстра. Тільки професіонал зі спеціальною освітою може провести процедуру правильно, навіть якщо його послуги будуть коштувати дорожче. Заздалегідь потрібно почитати відгуки про лікаря і клініку в цілому, щоб вибрати підходящий варіант.

Рекомендуемо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *