Масаж ніг

Перед виконанням декоративного педикюру було б непогано зробити масаж ніг.Такий масаж дуже корисний, як для ніг, так і для всього організму в цілому. На ступнях розташована велика кількість рефлексогенних зон, при механічному подразненні яких, відбувається стимуляція роботи практично всіх органів. Але необхідно мати на увазі, що масаж протипоказаний при варикозному розширенні вен.

Похожее изображение

Для виконання масажу прекрасно підійде масажне масло або будь-який жирний крем. Можна скористатися сумішшю масел лаванди і ромашки. Олія, крім усього іншого, дуже добре пом’якшує і живить шкіру ніг. Перед тим як зробити масаж ніг, трохи масла налий в долоню і розподіли по всій нозі, включаючи щиколотки, стопу і міжпальцеві простори.

Проводиться масаж стоячи або сидячи. Ногу слід тримати на вазі, не торкаючись стопою підлоги. При масажі сидячи на стільці або на підлозі, поклади масажовану ногу на вільну зігнуту ногу.

Для масажу гомілковостопного суглоба, постав ногу перед собою на табурет, попередньо обгорнутий рушником для того, щоб нога, намазана маслом або кремом, не ковзала.

Масаж стопи, як правило, потрібно починати з розтирання пальців. Помасажуй по черзі кожен палець, ретельно розтираючи кожну фалангу спочатку прямолінійними рухами, потім – спіралеподібними. Масажувати пальці можна двома руками одночасно, підтримуючи стопу знизу і зверху.

Далі переходь до масажу міжпальцевих проміжків.

Масаж підошви робиться за допомогою нескладних прийомів.

— Хвилеподібного руху кулака, який представляє собою рух руки, зігнутої в кулак, немов хвилі, що накочуються на берег. Масаж робиться кісточками кулака по напрямку до п’яти. Далі слід добре розтерти п’яту і зробити кілька сильних щипкових рухів. Потім знову розітри п’яту з допомогою чотирьох пальців, потім одним великим пальцем. І ще раз з допомогою чотирьох пальців і одним великим.

— Таким же чином робляться і колоподібні розтирання підошви стопи і п’яти з допомогою чотирьох пальців і одного великого.

Далі проводимо масаж ахіллесова сухожилля і використовуємо ті ж прийоми, що і при масажі п’яти. При цьому напрямок масажу від п’яти до литкового м’яза.

Тильній стороні стопи також необхідний масаж. Його можна виконувати двома руками. Спочатку виконується погладжування однією рукою або двома поперемінно, потім виконуються розтирання прямолінійні і колоподібні. Напрямок масажу від пальців до гомілковостопному суглобу.

Рекомендуємо переглянути майстер клас:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *